Bitkisel Ürünlerle Tedavi | Panax ® Resmi Satış Sitesi ve Panax Kampanyaları

Bitkisel Ürünlerle Tedavi

Bitkisel Ürünlerle Tedavi

Hayatı değerli hale getiren en büyük nimet sağlıktır. İnsanın; aklının, elinin, kolunun, kaşının gözünün olması çok büyük bir hazinedir. Vücudumuzda ki her bir organ her bir nokta kıyaslanamaz bir güzellikle akıl ermez bir dengede çalışırken biz sadece bu gizemli olana hayret edip şükredebiliriz. Bu şükrü eda ederken de insanoğlunun yapması gereken bu eşsiz biçimde çalışan sistemi korumak, daha da iyi hale getirmektir.

Dünya düzeni değiştiği gibi çeşitli sıkıntılarda meydana geldi; çevre kirlilikleri, iş yaşamının sıkıntıları, geçinmenin daha da zor hale gelmesi, sıkıntılar, stresler, insan başına gelen üzücü olaylar, yaşanılan felaketler durumu daha da kötüleştirdi. Var olan sistem ve zaman diliminin insana maalesef artısından çok eksisi bulunmaktadır. İşte bu yüzden bağışıklık sistemi doğal olarak zayıflar ve insan bunlarla mücadele edemeyecek hale gelir, yorgun düşer ve artık sağlığından şikâyetçi hale gelir. Bu sefer bu modern çağın modern hastalıkları da eklenince hepten çıkılmaz bir hale girilir ardından hemen hastane- doktor- eczane üçlemesine gidilir ve hayat artık bu trafikler arasında geçmeye başlar. Kaybolan sağlık buralarda aranmaya çalışılır. Ama bu düzenin bu devrin şöyle de bir aldatmacası var ki gelişen tıp ile birlikte ilaç sektöründe yaşanan değişimler peşi sıra yan etkileri de çoğaltmış ve bu yüzden artık çağdaş tıpa endişeli şekilde yaklaşılan bir alan haline geldi. İşte bu noktada hayatlarını devam ettirmek isteyen sağlıklarına kavuşmak isteyenler başka alanlara yönelmeye başladılar ki bu açığı doldurmak için eskiden beri tercih edilen bitkisel ürünlerle tedavi yöntemine geçmeye başladılar. Doktorların bazen yetersiz kalmaları, ilaçların yan etkilerinin fazla olması, insanı ilaçlara bağımlı hale getirmesi işte tüm bunlar eskiden beri güvenilirliği kanıtlanmış olan bitkilere yöneltti. Doğada çok ve çeşitli şekillerde bulunan bu eşsiz yardımcılar sağlık için adeta doğal bir ecza deposunu andırırlar. İlla ki her bitkinin fayda sağladığı bir alan olmuştur. Kronik rahatsızlıklardan, organ rahatsızlıklarına, cilt rahatsızlıklarına ve psikolojik rahatsızlıklara karşı her alanda insana yarar sağlayan faydaları olmuştur. İşte bu yüzden hem ekonomik olması ve kullanım, teminin de kolay olması ile birlikte talep artığı da gözlenmiştir. Tüm bunlarla beraber kültürümüzde de yaygın olan bitkisel ürünlerle tedavi Lokman Hekim’den bize hediyedir aslında.

Doğanın eşsiz faydalı bitkilerinden şifalı otlarından yaptığı ilaçlarla tanınan ve şifahi olan Lokman Hekim’in günümüzde ki halefleri olan aktarlardan bu ihtiyaç karşılanmaktadır. Başı ağrıyan papatya, melisa gibi otlarını aktarlardan alarak çaylarını demleyerek rahatlarlar. Bunun gibi birçok hastalığa şifa verecek olan bitkiler vardır ki ilmi olarak inananlar için Kuran-ı Kerime’de de hadislerde de bahsedilen şifalı bitkiler meyveler vardır ki bunların başında; incir, hurma, üzüm, kiraz, reyhan, zeytin, nar, muz, acur, kabak, hardal, başak, ılgın gelir. Ayetlerde ki faydalarından bahsedilen bu nimetlerin faydaları da yine insanın sağlığını olumlu yönde etkiler. Yine bunun yanında bilindiği ve uygulandığı kadarı ile de diğer bitkilerinde faydaları oldukça kuvvetlidir. Adaçayı, Ahududu, Asma, Bamya, Çay, Çiğdem, Çörekotu, Eğreltiotu, Fındık, Hanımeli, Hindistancevizi, Ihlamur, Itır, Kabak, Kantaron, Kenevir, Kızılcık, Mercimek, Meryem otu, Roka, Sarımsak, Semizotu, Söğüt, Yabanmersini, Oğulotu, Pelin otu, Rezene gibi bitkilerle birçok hastalığa şifa bulunabilir. Bunların birçoğu birçok hastalığa iyi gelmekle birlikte yan etkileri olan tıbbi ilaçlara göre tercih edilmesi daha normaldir. Bitkilerle tedavi bu yüzden artık birçok kişi tarafından daha çok tercih edilmektedir yine bu sayede insanlar adeta kendi kendilerinin doktorları olmaya başarmışlardır ve böylece sağlıklarının da kıymetlerini daha da iyi bilmeye başlamışlardır.

Diğer yazımızda Bitkisel Cilt Bakımı hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

Be Sociable, Share!    Güvenlik Sorusu ( işlemin sonucunu 2 olarak yazınız )