panax
7/24 Panax Bilgi ve Sipariş
0212521 4600

Yaklaşık 3 yıldır piyasada bulunan PANAX isimli bitkisel gıda takviyesinin kullanıcılarda oluşturduğu olumlu etkiler üzerine son dönemde onlarca sahte ve taklit panax piyasaya çıktı. Bu çerçevede İstanbul’da çok önemli bir operasyona imza atıldı. Sahte ve taklit panax üretip satan belli merkezlere mahkeme kararıyla yapilan baskinlarda binlerce taklit Panax’a el konuldu. Baskın yapılan yerlerden biri de Dr. Ömer Coşkun’a ait İkitelli’deki işyeri oldu.

3 yıldır piyasada bulunan ve kullanıcılarda çok büyük memnuniyet oluşturan Panax isimli gıda takviyesinin sahtesi ve taklitleriyle ilgili olarak İstanbulda önemli bir operasyon yapıldı. Kibarlı Doğal Sağlık Ürünleri’nin dağıtımını yaptığı gerçek Panax’ın marka adı ‘Clavis Panax’ tır. Ancak bitkisel gıda takviyeleri sektöründe faaliyet gösteren bir çok firma orjinal ürünün çok sayıda sahte ve taklidini piyasaya çıkardı.

Bu taklit üründe orjinal ürünün marka adı olan Clavis’in ilk harfi değiştirilerek Klavis yapıldı. Bazılarının üzerine de Nurs ifadesi konuldu. Sahte ve taklit ürünlerin artması üzerine orjinal panax ürünlerinin etiketi değiştiridi ancak taklitçiler, bu kez yeni etiketli sahte ürün çıkarttılar.

SAHTE PANAKS MAHKEMELİK OLDU

Mahkemenin atadığı 2 bilirkişi ‘K’ harfiyle başlayan panaxın ‘C’ harfiyle başlayan orjinal panaxın taklidi olduğuna hükmetti. Yapılan ihtar ve uyarılara rağmen sahte ve taklit ürünlerin dağıtımı ve reklamları sürünce mahkeme karararıyla taklit ürünler için toplatma kararı çıkartıldı. İstanbul Bakırköy 2. Sulh Ceza Mahkemesi taklit panax üretip satan yerler için arama ve el koyma kararı aldı. Alınan mahkeme kararı üzerine İstanbulda çok sayıda adrese şok baskınlar düzenlendi.

Baskın sırasında hareketli anlar yaşandı. 4 katlı iş yerinde bulunan taklit ürünleri gizlemek isteyen görevliler çok sayıda koliyi ve ürünü kaçırmaya çalıştı. Polis ve çilingir yardımıyla açılan kapı ve depolardan binlerce taklit ürün çıktı. Marka uzmanları eşliğinde tespit edilen taklit ürünler toplatılarak mühürlenip yediemine teslim edildi. Sahte ve taklit ürünlerle ilgili soruşturmanın sürdüğü açıklandı.

Orjinal panaxın üreticisi olan firma yetkilileri, halkımızın sağlığı için sahte ve taklit ürünlerle mücadele kapsamında duyarlı vatandaşların iletişim formumuzdan ihbarda bulunablirler.